Jak dobrać soczewki progresywne dla astygmatyków?

Prezbiopia (nazywana również starczowzrocznością) to dość częsta odmiana wady wzroku, występująca przede wszystkim u osób po czterdziestym roku życia. Etiologia prezobii może być zróżnicowana w zależności od konkretnego przypadku: rolę odgrywają zarówno czynniki genetyczne, sposób obchodzenia się z oczami w przeszłości ale także po prostu upływ czasu, w wyniku którego wzrok ulega niejako naturalnemu pogorszeniu.
soczewki toryczne progresywneNiezależnie jednak od etiologii konkretnego przypadku, prezbiopia zawsze jest niezwykle kłopotliwym problemem dla pacjentów. Nieostre widzenie z bliskiej odległości, rozmywające się krawędzie przedmiotów, a czasami także inne dolegliwości. Dodatkowo, prezbiopia bardzo często idzie w parze z astygmatyzmem, co z oczywistych względów jeszcze mocniej wpływa na komfort życia pacjenta.
Czy w takim wypadku jedynym rozwiązaniem są grube okulary? I czy prezbiopia w połączeniu z astygmatyzmem mogą zostać zneutralizowane do tego stopnia, aby dolegliwości były praktycznie nieodczuwalne dla pacjenta? W pierwszym przypadku odpowiedź jest negatywna (istnieją inne, znacznie skuteczniejsze metody niż okulary), zaś w drugim pozytywna. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej.

Nowoczesny sposób na prezbiobię i astygmatyzm to … progresywne soczewki toryczne Proclear Multifocal Toric

Soczewki toryczne progresywne to obecnie chyba najbardziej zaawansowane narzędzie służące do leczenia oraz łagodzenia objawów w przebiegu astygmatyzmu oraz starczowzroczności. Wystarczy wspomnieć, że soczewki Proclear Multifocal Toric od Cooper Vision zasłużyły sobie na pozytywną rekomendację ze strony Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration), w której możemy przeczytać między innymi, że Proclear Multifocal Toric od Cooper Vision „mogą zapewnić większy komfort osobom noszącym soczewki kontaktowe, u których występuje łagodny dyskomfort oraz inne symptomy mające związek z suchością oka w czasie ich noszenia”.

Dlaczego warto wybrać soczewki Proclear Multifocal Toric?

Proclear Multifocal Toric to produkt opracowany w toku długoletnich badań naukowych. Celem soczewek jest właśnie poprawa komfortu życia pacjentów cierpiących na astygmatyzm oraz prezbiopię. Proclear Multifocal Toric to wieloogniskowe soczewki toryczne progresywne przeznaczone do codziennego użytku zwłaszcza przez osoby po 40 roku życia, zmagające się z prezbiopią oraz astygmatyzmem. Od konkurencyjnych produktów odróżnia je przede wszystkim zastosowanie nowoczesnych, opatentowanych technologii, takich jak system PC Technology™. Zapewnia on przemianę mikrocząsteczek wody w integralną część soczewek, co zapewnia zupełnie nowy standard w zakresie nawilżania oczu oraz zapobiegania efektowi ich wysychania, z którym często wiąże się korzystanie z soczewek progresywnych.
Oprócz tego, Proclear Multifocal Toric zapewniają również wyraźną neutralizację takich dolegliwości standardowo związanych z astygmatyzmem oraz starczowzrocznością, jak:

  1. Bóle głowy;
  2. Uczucie napięcia w oczach;
  3. Zapobiegają nie tylko przesuszeniu oczu, ale również ich niedotlenieniu (materiał z jakiego wykonane są soczewki znakomicie przepuszcza tlen);

Soczewki toryczne progresywne Proclear Multifocal Toric to zaawansowany sposób na astygmatyzm oraz starczowzroczność. Jednocześnie są to najwyższej jakości soczewki, które zapewniają całkowity komfort podczas codziennego użytkowania. Dzięki temu stosowanie soczewek Proclear Multifocal Toric to nie tylko metoda korekcji prezbiopii oraz astygmatyzmu, lecz także gwarancja, że regularne noszenie soczewek nie będzie pociągać za sobą żadnych uciążliwych i szkodliwych dla narządu wzroku efektów ubocznych.